گز شیرین شاد، طعمی اصیل

Welcome to our اخبار و مقالات

روشهای تشخیص گز مرغوب

 

گز محصولی است از ترکیب شکر، سفیده ی تخم‌ مرغ، عسل، انگبین‌ ها (گز انگبین، شیرخشت، ترنجبین، عطریاتگلاب و عرق بید مشک و انواع مغزها.

البته برخی تولید کنندگان برای کاهش قیمت این محصول بیشتر از شکر سفید به جای انگبین ‌ها استفاده می ‌کنند. اما نوع اصیل این شیرینی که هنوز هم به صورت سفارشی تهیه می‌ شود دارای مقداری عصاره ی گران بهای انگبین است. انگبین ‌ها به دلیل آن که شیرین مزه هستند جایگزین مناسب شکر سفید محسوب می ‌شوند. علاوه بر این خصوصیت، ارزش تغذیه‌ ای گز انگبین ‌دار به دلیل خواص مفید آن، معمولا 4 تا 5 برابر ارزش گز معمولی است.

به طور کلی، گزها را می ‌توان با استفاده از ترنجبین و شیرخشت در آن، ارزش تغذیه ‌ای شان را افزایش داد.

البته بد نیست بدانید گزها دارای کالری بالایی بوده به گونه ‌ای که در 100 گرم آن 500 کالری انرژی نهفته است. البته بر اساس تحقیقات به عمل آمده اخیرا از پودر گیاه استویا که سبز رنگ بوده و حدود 10 تا 15 برابر شیرین ‌تر ولی کم کالری ‌تر از شکر است در این محصول استفاده می‌ شود.

به توصیه ‌های زیر توجه کنید:

* یک گز مرغوب به طور معمول سفید است و تنها در صورت اضافه شدن افزودنی ‌های طبیعی مجاز، متمایل به ماده افزوده شده می ‌گردد.

* این محصول باید به راحتی در دهان حل شده، گلو را نسوزاند و ضمن برخورداری از بافت نرم و جونده، قابل شکستن نیز باشد.

* این محصول می‌ تواند از طریق به کار بردن مغزهایی نظیر پسته و بادام مانده و نامرغوب آلوده به سم خطرناک و سرطان ‌زای افلاتوکسین آغشته گردد. مصرف طولانی ‌مدت این سم می ‌تواند مصرف ‌کننده را به سرطان کبد مبتلا سازد.

* گز نامرغوب می ‌تواند در اثر وجود آفات گیاهی احتمالی درون مغز پسته یا بادام یا آرد، در مدت زمان نگهداری در جعبه، آلوده به کرم یا حشره شود.

* این محصول می‌ تواند از طریق دست آلوده ی کارگر، ابزار و وسایل کار، مواد اولیه و بسته ‌بندی نامناسب و به طور کلی عدم رعایت موازین بهداشتی در فرآیند تولید آلوده به میکروب‌ های بیماری ‌زا گردد.

لذا لزوما این محصول را از اماکن معتبر و در بسته‌ بندی بهداشتی، تهیه و به تاریخ مصرف و پروانه بهداشتی آن توجه کنید

 

گز شیرین شاد تولید کننده انواع گز با بهترین سالم ترین وتازه ترین مواد اولیه  سعی  در جلب رضایت حداکثری  مشتریان خود دارد. شما شایسته بهترین ها هستید و ما درصدد تولید مرغوب ترین وسالم ترین محصولات برای شما عزیزان هستیم.

 

.

تصاویر گالری